Dr Tomasz Ludwicki, Dyrektor Programu Executive MBA@UW, opisuje w jaki sposób curriculum programu uwzględnia wyzwania stojące przed współczesnymi menedżerami:

Co nas wyróżnia?


Pełne zaangażowanie

Nasz program oznacza pełne zaangażowanie wszystkich partycypujących stron. Zagraniczni, jak i polscy profesorowie dokładają wszelkich starań, aby uczynić z uczestniczenia w nim jedyne w swoim rodzaju doświadczenie. Choć słuchacze naszego programu ukończyli różnego rodzaju studia, ich cechą wspólną jest wysoka motywacja. Naszym celem jest wydobywanie ich pasji i doświadczenia, którymi wzbogacają program i czynią go, jak to określił jeden z naszych absolwentów, „najlepszą inwestycją życia”.
 

Strategiczna perspektywa

W dobie dzisiejszych czasów kadra zarządzająca staje w obliczu paradoksalnego wyzwania: menadżerowie muszą się wykazać znajomością specjalistycznej wiedzy związanej z konkretną branżą a jednocześnie muszą posiadać umiejętność budowania na jej podstawie kompleksowej strategii obejmującej całość funkcjonowania organizacji. Muszą wiedzieć cokolwiek o wszystkim i wszystko o czymkolwiek. Strategiczna koncepcja naszego programu wychodzi naprzeciw temu podwójnemu wyzwaniu. Nasz program to specjalistyczna wiedza pogłębiona o aspekty praktyczne a wszystko podane niczym w kapsułce skupiającej w sobie praktyczny kurs zarządzania. Wiedza zdobyta na naszym programie ma praktyczne zastosowanie a firmy są bezpośrednimi beneficjentami tego, że ich pracownicy mają szanse studiowania na EMBA..


Przyjaźń, zaufanie i współpraca

EMBA to także współpraca. Podczas studiów uczestnicy nawiązują nowe przyjaźnie, które trwają nieraz przez całe życie. Program wymaga współpracy, zaufania oraz dużego zaangażowania. Studenci uczą się efektywnej pracy w grupach zorientowanych na rozwiązywanie problemów, rozwiązywanie studiów przypadków opartych na doświadczeniach polskich i światowych korporacji, uczą się prowadzenia negocjacji oraz tworzenia złożonych projektów doradczych. W rezultacie uczestnicy uczą się od siebie nawzajem w dojrzały sposób i tworzą długotrwałe, przyjazne relacje. A w efekcie stają się członkami wielkiej rodziny absolwentów, która liczy już ponad 900 osób i stanowi największa tego typu sieć w Polsce (wśród liczących się międzynarodowych programów).

 

Akredytacja AMBA

Association of MBAs (AMBA) – jest międzynarodowym stowarzyszeniem zajmującym się badaniami z zakresu nauk o zarządzaniu. Instytucja Przyznaje międzynarodowe akredytacje dla uczelni prowadzących programy Master of Business Administration.

MCZ UW posiada akredytację AMBA od 2007 roku.

czytaj więcej...

Międzynarodowe Centrum Zarządzania
Wydział Zarządzania
Uniwersytet Warszawski

ul. Nowy Świat 4
00-497 Warszawa
tel/fax: 22/ 625 31 26
tel/fax: 22/ 625 32 83
e-mail: mba@uw.edu.pl