Ewa Dudzic-Filaseta, współzałożycielka i wiceprezes Phenicoptere sp. z o.o., Absolwentka XXIV Edycji

Bycie przedsiębiorcą posiada jedną główną wadę, nie mamy się od kogo uczyć. Zawsze uważałam, że przedsiębiorca musi szukać różnych sposobności na podwyższanie swojej wiedzy. To przekonanie doprowadziło mnie do zainteresowania się studiami Executive MBA i ostatecznie znalezienia się na zajęciach na Nowym Świecie.

Studia są intensywne, ale bardzo interesujące i wzbogacające naszą wiedzę. Jestem absolwentem Zarządzania i Marketingu na Uniwersytecie Warszawskim i początkowo nie byłam przekonana czy zakres materiału będzie różnił się od moich studiów magisterskich. Różnił się jednak i to bardzo. Nawet jeśli większość przedmiotów była taka sama, to sposób w jaki były prowadzone, różnił się diametralnie. Na studiach MBA profesorowie reprezentują bardzo praktyczne podejście. Pracowaliśmy głównie nad studium przypadku. Nad sytuacjami, które każdy z nas może znaleźć w życiu zawodowym, podczas swojej kariery menedżerskiej.  

Ogromną wartością programu są wybitni wykładowcy. Większość z nim pracujących na co dzień na zagranicznych uczelniach, przywiozła międzynarodowe spojrzenie na biznes. Świetnym doświadczeniem było móc uczyć się od nich, poznać ich a także spędzić z nimi wolny czas rozmawiając popołudniami nie tylko o szkole.

Niezapomnianym przeżyciem był wyjazd do Indii, gdzie spędziliśmy tydzień na zajęciach na lokalnym Uniwersytecie oraz odwiedzając lokalne biznesy. Dowiedzieliśmy się niesamowicie dużo na temat tego szybko rozwijającego się kraju od najlepszych profesorów oraz praktyków biznesu.

Ostatnim, ale bynajmniej nie najmniej ważnym plusem tego programu są ludzie. Moja grupa składała się z bardzo zdolnych, doświadczonych, po prostu fantastycznych ludzi. Mogłam uczyć się również od nich nie tylko poprzez wspólne studiowanie, ale poprzez codzienne rozmowy o naszych wyzwaniach zawodowych. Jeśli miałam jakiś problem czy z HR czy z finansami w mojej firmie, zawsze mogłam znaleźć kogoś, kto chętnie podzielił się ze mną swoim doświadczeniem i mi doradził. Bez wątpienia, powstały między nami przyjaźnie na lata. Z niektórymi nawet pojawiły się pomysły na wspólny biznes. ;)
 

WRÓĆ DO OPINII