dr Remigiusz Lewandowski, Dyrektor Zarządzający, Glucotronic Sp. z o.o., Absolwent XXII edycji

We współczesnym biznesie od menedżerów wymaga się dwóch zasadniczych atrybutów: już zdobytych kompetencji oraz potencjału rozwojowego. Dynamicznie zmieniające się otoczenie sprawia, że z jednej strony musimy bazować na dotychczasowej wiedzy i doświadczeniach, z drugiej zaś – szybko adaptować się do nowych warunków i stawiać czoło kolejnym wyzwaniom.

Executive MBA@UW jest programem, który w mojej opinii doskonale wpisuje się w te oczekiwania. Jest on skonstruowany w taki sposób, że pozwala osiągnąć kilka zasadniczych korzyści. Po pierwsze to duża dawka aktualnej wiedzy menedżerskiej obejmującej praktycznie całe spektrum działania przedsiębiorstwa. W oceanie zetabajtów informacji, nawet dla bieżąco śledzących rozwój nauk o zarządzaniu menedżerów wyselekcjonowanie najciekawszych i intelektualnie prowokacyjnych tekstów jest bardzo trudne, o ile nie niemożliwe.

Po drugie, to weryfikacja naszych możliwości poradzenia sobie ze znaczącym wzrostem nowych obowiązków i wymagań – ciągłe projekty, case’y, artykuły naukowe mocno nadwerężają budżet czasowy, a często i fizyczne możliwości. To trochę jakby bezpośrednio po biegu przełajowym wskoczyć na bieżnię i rozpocząć bieg przez płotki na 400 m. Tyle że biegi przełajowe mamy każdego dnia w pracy, a biegi płotkarskie odbywają się w czasie sesji EMBA@UW.

Po trzecie wreszcie, program mocno wpisuje się w globalny charakter współczesnej gospodarki. Wykładowcy pochodzą z różnych ośrodków akademickich na całym świecie. Mój rok  złożony był ze studentów z Polski i Włoch, w tym z wielu osób z doświadczeniami zawodowymi zdobytymi w różnych państwach. W czasie studiów odbyliśmy dwa wyjazdy zagraniczne, do Indii oraz USA, gdzie mieliśmy okazję zapoznać się z realnymi praktykami biznesowymi stosowanymi przez lokalne i międzynarodowe korporacje oraz wymienić poglądy z osobami zarządzającymi tymi podmiotami. To wszystko sprawiło, że praktycznie na każdych zajęciach omawiane kwestie rozpatrywane były w kontekście międzynarodowym.

Wreszcie niezwykle cennym rezultatem studiów była możliwość współpracy i wymiany poglądów z osobami reprezentującymi różne branże i różne funkcje w przedsiębiorstwach. To niezwykle ułatwia wyjście z boksu ograniczonego ścianami naszej branży, naszego stanowiska czy doświadczenia.  Choć brzmi to jak klisza, to relacje, które stworzyliśmy na naszym roku, są dla mnie szczególnie ważne.

Podsumowując mogę powiedzieć, że nade wszystko cały program, mimo szeregu obciążeń, jakie generował, był niezwykłym doświadczeniem i źródłem prawdziwej intelektualnej (i nie tylko) przyjemności.
 

WRÓĆ DO OPINII