Stefan Karmaza, CEO i Główny Właściciel, Vectio Sp. z o.o., Absolwent XXV Edycji

Zanim rozpocząłem Executive MBA, porównałem najlepsze programy MBA dostępne w Polsce. Indywidualne podejście oraz świetnie opracowany program sprawiły, że wybrałem program na Uniwersytecie Warszawskim. Po zakończeniu kursu mogę stanowczo uznać, że była to jedna z najlepszych decyzji zarówno biznesowych jak i personalnych, jakiej dokonałem przez ostatnie kilka lat.

Sam program jest skonstruowany w taki sposób, że każde kolejne zajęcia nadbudowują i spajają wiedzę oraz umiejętności,  które rozwinięto na wcześniejszym etapie kursu. Jednocześnie bardzo mocno nacisk jest położony na wymianę pomysłów, wiedzy i przede wszystkich zawodowego doświadczenia w ramach grupy. Stanowi to  niesamowite połączenie zarówno wiedzy czysto biznesowej z doświadczeniem wykładowców, jak również samych uczestników. W praktyce każde zajęcia, konkretne biznesowe przypadki, które zostały przedyskutowane, czy otwarte dyskusje w ramach grupy spowodowały, że na codzienny business as usual  można popatrzeć w zupełnie inny sposób. Pozwala to na zdecydowanie  efektywniejsze wykorzystanie potencjału wewnątrz organizacji, którą się zarządza, a to z kolei przekłada się na konkretne wyniki biznesowe.

Bazując na  zdobytej podczas programu Executive MBA wiedzy i doświadczeniu, przebudowaliśmy i dostosowaliśmy  portfolio produktowo – usługowe firmy.  Położyliśmy większy nacisk  na strategiczny rozwój potencjału organizacji, analizując sytuację z zupełnie innej perspektywy. Efekty można było bardzo szybko zaobserwować w postaci wymiernych korzyści nie tylko finansowych, ale również jako potencjał rozwoju całej spółki na najbliższe lata.

Można porównać program Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim do świetnego filmu, który się ogląda we wspaniałym towarzystwie. Podczas kursu powstają pytania i czasami nawet wątpliwości, o których otwarcie się dyskutuje, „a czy na pewno taka symulacja ma sens, a może my opracowalibyśmy inny model”, a jak się kończy seans, wszystko układa się w bardzo dobrze zorganizowaną,  uporządkowaną i  przemyślaną całość, gdzie każdy kawałek ma swoje miejsce. Podsumowanie jest następujące - pomimo ogromnej pracy oraz czasu,  które należało włożyć w aktywny udział w kursie, z wielką przyjemnością chciałoby się przejść przez program jeszcze raz.

WRÓĆ DO OPINII