Executive Education@UW

Rozwój rynku studiów MBA doprowadził do pojawienia się nowej kategorii klientów: absolwentów, którzy chcieliby się dalej rozwijać. Jedną z odpowiedzi były studia DBA, czyli praktyczny doktorat, który nie powtórzył sukcesu studiów MBA i jest praktycznie nieobecny na rynku europejskim. Absolwenci potrzebowali bardziej praktycznej wiedzy, no i zwykle nie mieli tyle czasu aby angażować się w pracochłonne projekty badawcze. Dlatego też już w 1945 roku na Harvardzie, pojawił się pierwszy program edukacji menedżerskiej nazwany – Advanced Management Program (AMP), czyli zaawansowane szkolenie w dziedzinie zarządzania. Programy te skierowane są do osób na najwyższych stanowiskach kierowniczych, w tym szczególnie dla członków zarządów czy rad nadzorczych, którzy potrzebują zaktualizować swoją wiedzę i szukają nowych kontaktów biznesowych. Programy te realizowane są w ramach otwartej lub zamkniętej rekrutacji.

Executive Education

MCZ@UW oferuje dedykowane programy AMP i ALP dla firm. Programy te przygotowywane są pod kątem potrzeb firm i obejmują wybrane zagadnienia, w terminach odpowiadających firmom i na specjalne życzenia, jak i specjalne aktywności. W związku z rosnącym zainteresowaniem tematyką przywództwa pojawiła się na rynku mutacja programu AMP nazwana ALP, czyli Advanced Leadership Program. Jest ona bardziej ukierunkowana na poszukiwanie inspiracji i rozwój umiejętności przywódczych najwyższej kadry menedżerskiej.

W przeciwieństwie do studiów MBA, czy programów AMP, szkolenia ALP charakteryzują się największym zróżnicowaniem zarówno formy jak i treści. Wśród innowacji tu stosowanych można spotkać wykłady prowadzone przez celebrytów zarządzania, artystów, czy zajęcia polegające na organizacji pomocy dla dzieci z domu dziecka, aby wymienić tylko kilka.

Bez względu na nazwę, każdy z programów zaawansowanych charakteryzuje się celowym doborem uczestników, jak i zapraszanych gości, którzy mogą się pochwalić wieloma sukcesami zawodowymi, a przez to mogą być skarbnicą wiedzy na temat zarządzania. Niezmiernie istotna jest również rola wykładowcy, który staje się bardziej mentorem inspirującym i prowadzącym dyskusję, niż ex cathedra prezentującym swoje zdanie. Ponadto, organizatorzy tych programów stale poszukują innowacji programowych oraz w formie prowadzonych zajęć, tak aby sprostać zmieniającym się potrzebom biznesu.

Zapraszamy zainteresowanych do kontaktu i wspólnego zbudowanie programu dopasowanego do potrzeb. Na życzenie dopasujemy referencjami zrealizowanych przez MCZ@UW projektów zarówno dla polskich firm jak i dla międzynarodowych korporacji.

 

Kontakt:

Karolina Łudzińska
Koordynator Projektów
k.ludzinska@uw.edu.pl

Akredytacja AMBA

Association of MBAs (AMBA) – jest międzynarodowym stowarzyszeniem zajmującym się badaniami z zakresu nauk o zarządzaniu. Instytucja Przyznaje międzynarodowe akredytacje dla uczelni prowadzących programy Master of Business Administration.

MCZ UW posiada akredytację AMBA od 2007 roku.

czytaj więcej...

Międzynarodowe Centrum Zarządzania
Wydział Zarządzania
Uniwersytet Warszawski

ul. Nowy Świat 4
00-497 Warszawa
tel/fax: 22/ 625 31 26
tel/fax: 22/ 625 32 83
e-mail: mba@uw.edu.pl