MBA a Executive MBA

Executive MBA, jak sama nazwa wskazuje, stworzony został dla potrzeb wyższej kadry kierowniczej przedsiębiorstw oraz innego typu organizacji (np. firm konsultingowych, organizacji pozarządowych). Programy EMBA często wymagają minimalnego doświadczenia zawodowego (najczęściej 3 lata) i są przeznaczone dla osób z określonym doświadczeniem w zarządzaniu, a średnia wieku słuchaczy wynosi ponad 30 lat. Studia tego typu adresowane są do osób, które chcą jednocześnie studiować zarządzanie, kontynuując swoją karierę. Program EMBA charakteryzuje się zwykle krótszym czasem trwania niż MBA a wykłady odbywają się zwykle podczas weekendów lub - tak jak to ma miejsce w naszym programie - w piątki i soboty.

Do kogo skierowane są studia?

Studia Executive MBA przeznaczone są dla osób z doświadczeniem zawodowym (w naszym Programie wymagane minimum to 3 lata), które pracują na stanowiskach kierowniczych i chcą zdobyć lub uzupełnić swoją wiedzę i posiąść praktyczne umiejętności w dziedzinie zarządzania.

Executive MBA nie jest dla osób pragnących specjalizować się w jednej z dziedzin zarządzania, takich jak np. finanse, marketing czy zarządzanie personelem. Program EMBA przeznaczony jest dla tych, którzy potrzebują strategicznego spojrzenia na funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Ze względu na wysoki poziom prowadzonych zajęć, nawet specjaliści mogą poszerzyć swoją wiedzę, o czym mogą świadczyć wypowiedzi naszych absolwentów.

Akredytacja AMBA

Association of MBAs (AMBA) – jest międzynarodowym stowarzyszeniem zajmującym się badaniami z zakresu nauk o zarządzaniu. Instytucja Przyznaje międzynarodowe akredytacje dla uczelni prowadzących programy Master of Business Administration.

MCZ UW posiada akredytację AMBA od 2007 roku.

czytaj więcej...

Międzynarodowe Centrum Zarządzania
Wydział Zarządzania
Uniwersytet Warszawski

ul. Nowy Świat 4
00-497 Warszawa
tel/fax: 22/ 625 31 26
tel/fax: 22/ 625 32 83
e-mail: mba@uw.edu.pl