MBA a twoja kariera

Samo posiadanie dyplomu MBA nie oznacza, że jest się skazanym na sukces. Tytuł ten jednak w istotny sposób zwiększa szanse jego osiągnięcia. MBA jest stopniem przeznaczonym dla osób zaangażowanych w zarządzanie (albo aspirujących do tego). Z uwagi na fakt, iż  zarządzanie może w ogólnym rozumieniu oznaczać sprawowanie kontroli nad ograniczonymi zasobami, czy to ludzkimi czy finansowymi, każdego rodzaju organizacja (dochodowa, non profit, prowadzona przez rodzinę, powiązana z kołami rządowymi) może odnieść korzyść posiadając w swych szeregach pracowników mogących poszczycić się dyplomem MBA. Tytuł ten bowiem dostarcza umiejętności pozwalających przenieść karierę na wyższy poziom, a nawet przenieść na inny tor. Ogólnie mówiąc, program MBA jest dla ciebie jeżeli jesteś:

  • Osobą pragnącą wyjść poza dotychczasowy schemat kariery, potrzebującą jedynie dodatkowych umiejętności i wiedzy;
  • Osobą pragnącą wzbogacić dotychczasowa karierę, która wpadła w letarg, a jej krzywa zdobywania wiedzy osiągnęła niebezpiecznie niski poziom
  • Osobą doświadczającą zawodowej apatii, uniemożliwiającej zrobienie kroku na przód z obecnym przedsiębiorstwem.

Program MBA sprawi, że staniesz się zdolny do zaplanowania własnego rozwoju przy pomocy całego arsenału technicznych umiejętności, nowego zawodowego planu działań w całkiem nowym zespole ludzi.

Przykłady z ostatnich lat:

  • matematyk, który stał się doradcą marketingowym
  • matematyk, który stał się ekspertem w dziedzinie Internetu
  • psycholog, który stał się ekspertem w zarządzaniu personelem
  • pianista, który został specjalistą w dziedzinie marketingu

Akredytacja AMBA

Association of MBAs (AMBA) – jest międzynarodowym stowarzyszeniem zajmującym się badaniami z zakresu nauk o zarządzaniu. Instytucja Przyznaje międzynarodowe akredytacje dla uczelni prowadzących programy Master of Business Administration.

MCZ UW posiada akredytację AMBA od 2007 roku.

czytaj więcej...

Międzynarodowe Centrum Zarządzania
Wydział Zarządzania
Uniwersytet Warszawski

ul. Nowy Świat 4
00-497 Warszawa
tel/fax: 22/ 625 31 26
tel/fax: 22/ 625 32 83
e-mail: mba@uw.edu.pl