Dla kogo jest ten program?

Po co mi MBA?

Programy MBA zostały stworzone po to, aby pomagać studentom w zrozumieniu głównych modeli zarządzania biznesem. Wyjątkowa wartości tytułu MBA jest efektem połączenia akademickich studiów z praktycznymi doświadczeniami i projektami oraz studiami przypadków, które dostarczają niezliczonych okazji do rozwoju nowych umiejętności. Ponadto uczestnicy studiów Executive MBA mają szansę podzielenia się wiedzą i doświadczeniem z pozostałymi uczestnikami – menadżerami innych przedsiębiorstw.

Studia Executive MBA przeznaczone są dla osób z doświadczeniem zawodowym (w naszym Programie wymagane minimum to 3 lata), które pracują na stanowiskach kierowniczych i chcą zdobyć lub uzupełnić swoją wiedzę i posiąść praktyczne umiejętności w dziedzinie zarządzania.

Program EMBA przeznaczony jest dla tych, którzy potrzebują strategicznego spojrzenia na funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Ze względu na wysoki poziom prowadzonych zajęć, nawet specjaliści mogą poszerzyć swoją wiedzę, o czym mogą świadczyć wypowiedzi naszych absolwentów.

MBA a Twoja kariera

Samo posiadanie dyplomu MBA nie oznacza, że jest się skazanym na sukces. Tytuł ten jednak w istotny sposób zwiększa szanse jego osiągnięcia. MBA jest stopniem przeznaczonym dla osób zaangażowanych w zarządzanie (albo aspirujących do tego). Z uwagi na fakt, iż  zarządzanie może w ogólnym rozumieniu oznaczać sprawowanie kontroli nad ograniczonymi zasobami, czy to ludzkimi czy finansowymi, każdego rodzaju organizacja (dochodowa, non profit, prowadzona przez rodzinę, powiązana z kołami rządowymi) może odnieść korzyść posiadając w swych szeregach pracowników mogących poszczycić się dyplomem MBA. Tytuł ten bowiem dostarcza umiejętności pozwalających przenieść karierę na wyższy poziom, a nawet przenieść na inny tor. Ogólnie mówiąc, program MBA jest dla ciebie jeżeli jesteś:

  • Osobą pragnącą wyjść poza dotychczasowy schemat kariery, potrzebującą jedynie dodatkowych umiejętności i wiedzy;
  • Osobą pragnącą wzbogacić dotychczasowa karierę, która wpadła w letarg, a jej krzywa zdobywania wiedzy osiągnęła niebezpiecznie niski poziom
  • Osobą doświadczającą zawodowej apatii, uniemożliwiającej zrobienie kroku na przód z obecnym przedsiębiorstwem.

Program MBA sprawi, że staniesz się zdolny do zaplanowania własnego rozwoju przy pomocy całego arsenału technicznych umiejętności, nowego zawodowego planu działań w całkiem nowym zespole ludzi.

Przykłady z ostatnich lat:

  • matematyk, który stał się doradcą marketingowym
  • matematyk, który stał się ekspertem w dziedzinie Internetu
  • psycholog, który stał się ekspertem w zarządzaniu personelem
  • pianista, który został specjalistą w dziedzinie marketingu

 


 
   AACSB International - Założona w 1916 r. (AACSB) jest największym na świecie sojuszem edukacji biznesowej, łączącym nauczycieli, studentów i biznes.
 

    Association of MBAs (AMBA) – jest międzynarodowym stowarzyszeniem zajmującym się badaniami z zakresu nauk o zarządzaniu.
 

    The European Foundation for Management Development (EFMD) - międzynarodowe zrzeszenie organizacji akademickich, biznesowych i społecznych. 
 

Międzynarodowe Centrum Zarządzania
Wydział Zarządzania
Uniwersytet Warszawski

ul. Szturmowa 1/3
02-678 Warszawa
tel/fax: 22/ 553 41 04
e-mail: [email protected]