Pierwsze miejsce Uniwersytetu Warszawskiego w rankingach uczelni wyższych

Uniwersytet Warszawski zajął 1. miejsce w tegorocznym rankingu uczelni wyższych miesięcznika „Perspektywy” oraz „Dziennika Gazety Prawnej”. Pierwszy raz w 16. letniej historii tego rankingu, przyznano zwycięstwo ex aequo dwóm uczelniom; obok Uniwersytetu Warszawskiego, na najwyższym podium znalazł się  również Uniwersytet Jagielloński.

W kategorii kierunku „Zarządzanie”, Wydział Zarządzania UW znalazł się na drugiej pozycji, po Szkole Głównej Handlowej, ze znaczną przewagą punktową nad pozostałymi konkurentami.

Szczegóły rankingu

Uniwersytet Warszawski zajął też pierwsze miejsce w tegorocznym, trzecim już rankingu naukowym akademickich szkół wyższych w Polsce, opublikowanym 1 czerwca.

Ranking przeprowadzony przez tygodnik Polityka opiera się na wynikach analizy indeksu Hirscha dla poszczególnych uczelni. Na  indeks ten składa się liczba publikacji naukowych, ogłoszonych przez dany ośrodek i ich naukowa istotność mierzona liczbą cytowań w innych publikacjach.

Wyniki tegorocznego rankingu można przeczytać na stronie internetowej tygodnika