Wydział Zarządzania UW i EMBA@UW uznane "potrójną koroną"

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego to pierwsza w Polsce uniwersytecka szkoła biznesu z trzema najważniejszymi akredytacjami: EQUIS, AACSB i AMBA.

„Konsekwentnie podążamy za zmieniającą się rzeczywistością łącząc uniwersytecką tradycję i nowoczesne metody kształcenia biznesowego. Robimy to codziennie dla rozwoju nauki, studentów i biznesu”
– Profesor dr hab. Grzegorz Karasiewicz – Dziekan Wydziału Zarządzania  Uniwersytetu Warszawskiego

Wydział Zarządzania UW zdobywa „trzy korony”!

„Trzy korony” zdobyło zaledwie  1% uczelni na świecie, dlatego WZ UW znalazł się w elitarnym gronie międzynarodowych uczelni, które gwarantują swoim studentom najwyższy poziom edukacji w tym samym standardzie.

Uzyskanie akredytacji to bardzo złożony, wieloletni proces weryfikacyjny, który wymaga od uczelni spełnienia szeregu niełatwych warunków.

Komisja oceniająca uczelnię bierze pod uwagę:

  • instytucję jako całość - nie tylko programy studiów, ale także wszystkie działania i jednostki uczelni, w tym: badania, jednostki e-learningowe, świadczenia edukacyjne dla kadry kierowniczej i zasięg społeczności. Zakres obejmuje wszystkie programy oferowane przez uczelnię od pierwszego stopnia do stopnia doktora, 
  • równowagę między wysoką jakością akademicką a odniesieniem do profesjonalnych praktyk zapewnianych przez bliskie interakcje ze światem korporacyjnym. Bliska współpraca ze światem biznesu jest zatem tak samo wymagana, jak potencjał badawczy. Komisja przywiązuje szczególną wagę do tworzenia skutecznego środowiska uczenia się, które sprzyja rozwojowi umiejętności menedżerskich i przedsiębiorczych oraz wspiera poczucie globalnej odpowiedzialności. Poszukuje również innowacji we wszystkich aspektach, w tym również w zakresie projektowania programów i pedagogiki,
  • stopień internacjonalizacji. W związku z tym, że firmy rekrutują pracowników z całego świata, przyszli studenci wybierają kształcenie poza granicami własnego kraju, a także szkoły budują sojusze ponad granicami i kontynentami, jest potrzeba identyfikacji tych instytucji, które zapewniają wysokiej jakości edukację w zarządzaniu międzynarodowym.

Korzyści dla studentów WZ UW – wydziału z „Koroną Akredytacyjną”:

  • dyplom akredytowanej uczelni jest rozpoznawany globalnie jako potwierdzenie jakości i standardu otrzymanej edukacji,
  • możliwość poszerzenia kontaktów międzynarodowych dzięki temu, że stowarzyszenia łączą studentów, absolwentów i pracodawców na całym świecie,
  • perspektywa współpracy z pracodawcami na wszystkich kontynentach,
  • możliwość korzystania z bogatego zbioru raportów badających najnowsze światowe trendy,
  • dostęp do szeregu ekskluzywnych usług i korzyści, w tym najwyższej światowej klasy wydarzeń i szkoleń.

Więcej informacji na temat wszsytkich akredytacji znajdują się pod linkiem:

Akredytacje EMBA@UW 

„Dziękujemy wszystkim, którzy codziennie przyczyniają się do tego, aby Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego mógł być w gronie najlepszych biznesowych edukatorów na świecie. Tradycyjne i bardzo wymagające zasady uniwersyteckiej edukacji łączymy z nowoczesnymi metodami edukacji biznesowej, które spełniają wysoki standardom akredytacji.”

Zespół ds. akredytacji Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego 


 
   AACSB International - Założona w 1916 r. (AACSB) jest największym na świecie sojuszem edukacji biznesowej, łączącym nauczycieli, studentów i biznes.
 

    Association of MBAs (AMBA) – jest międzynarodowym stowarzyszeniem zajmującym się badaniami z zakresu nauk o zarządzaniu.
 

    The European Foundation for Management Development (EFMD) - międzynarodowe zrzeszenie organizacji akademickich, biznesowych i społecznych. 
 

Międzynarodowe Centrum Zarządzania
Wydział Zarządzania
Uniwersytet Warszawski

ul. Szturmowa 1/3
02-678 Warszawa
tel/fax: 22/ 553 41 04
e-mail: [email protected]