Wydział Zarządzania UW najlepszą szkołą biznesu w Polsce według rankingu Eduniversal

Eduniversal Ranking Business School przedstawia 1000 najlepszych szkół biznesu ze 154 krajów podzielonych na dziewięć regionów. Celem organizowanego od 2007 r. zestawienia jest zaprezentowanie szkół wyższych o międzynarodowych aspiracjach, kształcących kadrę menadżerską na najwyższym poziomie.

W ogłoszonym pod koniec listopada Eduniversal Ranking Business School 2021, Wydział Zarządzania UW po raz kolejny zajął czołowe lokaty. W rankingu krajowym WZ UW uplasował się na pierwszym miejscu, przed Akademią Leona Koźmińskiego, Szkołą Główną Handlową i Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu, utrzymując wieloletnią już pozycję lidera. W regionie Europy Wschodniej został wyróżniony jako jedna z „Top 3 Business School”, zdobywając trzecie miejsce. Pierwsze przypadło Prague University of Economics and Business, natomiast drugie – Graduate School of Management – St. Petersburg University.

Jako jedna ze 100 jednostek na całym świecie, Wydział Zarządzania UW, otrzymał ponadto najwyższą kategorię „5 Palmes of Excellence” dla szkół biznesu o silnym wpływie globalnym („Universal Business School with strong global influence”). Klasyfikacja uczelni odbywa się tutaj w oparciu o ich międzynarodowy wpływ, reputację i jakość edukacji.

- Lista jest weryfikowana każdego roku, aby zapewnić aktualną mapę najlepszych instytucji szkolnictwa wyższego na świecie. Jesteśmy na niej obecni już od kilku lat, zajmując wysokie miejsca, co jest potwierdzeniem silnej i stabilnej pozycji Wydziału Zarządzania UW nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej – mówi prof. dr hab. Grzegorz Karasiewicz, dziekan WZ UW. Wyniki tegorocznej edycji ogłoszono podczas Eduniversal 3D World Convention, która odbyła się w dn. 17-19 listopada 2021 r.

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego od prawie 50 lat kształci menedżerów i liderów biznesu – powstał w 1972 roku i jest najstarszą w Europie Środkowo-Wschodniej jednostką edukującą w zakresie zarządzania.

Odzwierciedleniem tej pozycji są przyznane akredytacje, m.in. EQUIS (jedna z 3 najważniejszych akredytacji dla uczelni biznesowych na świecie) i AMBA (dla programu Executive MBA) oraz wysokie pozycje w rankingach.

Pełne zestawienie i opis metodologii Eduniversal Ranking Business School.