"Kawa z Dudkiem" już 13 listopada - gościem będzie Dariusz Użycki

Serdecznie zapraszamy na cykliczną "Kawę z Dudkiem" - tym razem gościem będzie Dariusz Użycki, autor książek "Czy jesteś tym, kto puka?" oraz "Wiesz, kim jestem".

 

📅Spotkanie odbędzie się już za tydzień, w poniedziałek, 13 listopada o godz. 9.00 w samym centrum Warszawy.

🤝 Partnerami wydarzenia są Green Caffè NeroSilfra Consulting (Prosci partner) oraz Stowarzyszenie Absolwentów Programu Executive MBA at UW

✍ Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc limitowana, dlatego wymaga jest rejestracja (link w komentarzu). 

💡Potwierdzenie udziału zostanie wysłane do wybranych uczestników i jak zawsze organizatorzy zastrzegają prawo odmowy udziału w wydarzeniu.
 

Link do zapisów

 

Dariusz Użycki

🤔Wiesz, że w latach 90 razem z przyjacielem pisał w czasopismach branżowych artykuły o swojej ówczesnej pasji zawodowej – o wozach bojowych i współtworzył 4️⃣ tomową „Encyklopedię najnowszej broni palnej”?

🤕Ale wcześniej odebrał bolesną lekcję. „Pewnego dnia napisałem artykuł o amunicji. Pozornie blisko, bo o amunicji czołgów, czyli niby się na tym znam… Kilka dni później pewien kolega (naprawdę znający się na uzbrojeniu i amunicji) wziął mnie na stronę i powiedział: „Wiesz, śmieją się tu u nas z ciebie”. Później życzliwie mi wyjaśnił dlaczego. Niewłaściwe nazewnictwo, przedstawianie rzeczy oczywistych i trywialnych, jakby to były odkrycia (cóż z tego, że były odkryciami dla mnie?), wnioskowanie dowodzące amatorszczyzny i brak podstawowej wiedzy.

😮Dramat. Nie dość, że się ze mnie śmieją, to jeszcze… mają rację. To pierwsze nie jest wielkim problem, to drugie to cios” – pisze w swojej najnowszej książce i przedstawia 4️⃣ wciąż aktualne wnioski w pisaniu:

1️⃣ Dawaj wartość. Pisz o sprawach, w których Twoja wiedza i doświadczenie są większe, niż ma jej Twój zdefiniowany i pożądany czytelnik.
2️⃣ Uznaj mistrzostwo innych. Nie zabieraj się za tematy z dziedzin, w których jesteś amatorem.
3️⃣ Przeczytaj zanim naciśniesz „publikuj”. Poczytaj, co piszą na ten temat i w jaki sposób inni fachowcy, sprawdź poprawność używanych pojęć i słownictwo, daj komuś do przeczytania.
4️⃣ Pokora. Milczenie też jest jedną z opcji – nie popadaj w zachwyt nad dźwiękiem swojego głosu i pięknem twoich zdań.

💥Uważaj, żeby nie dopadła Cię „choroba noblistów”: „Skoro jestem dobry w czymś konkretnym, ma mądrość sprawia, że autorytatywnie zacznę mówić o wszystkim”.

🤖Chcesz wiedzieć czy potrzebujemy kompetencji międzyludzkich w erze robotów?
🤨Czardżować folołersa za kejsy czy nie czardżować?
🧐Po co mieć profil na LinkedIn i jak nie zamordować CV?

Zapraszamy na spotkanie!


 
   AACSB International - Założona w 1916 r. (AACSB) jest największym na świecie sojuszem edukacji biznesowej, łączącym nauczycieli, studentów i biznes.
 

    Association of MBAs (AMBA) – jest międzynarodowym stowarzyszeniem zajmującym się badaniami z zakresu nauk o zarządzaniu.
 

    The European Foundation for Management Development (EFMD) - międzynarodowe zrzeszenie organizacji akademickich, biznesowych i społecznych. 
 

Międzynarodowe Centrum Zarządzania
Wydział Zarządzania
Uniwersytet Warszawski

ul. Szturmowa 1/3
02-678 Warszawa
tel/fax: 22/ 553 41 04
e-mail: [email protected]