Spotkanie z Jarosławem Kurskim, autorem książki "Dziady i dybuki" - 20 października o 9:00

W imieniu zarządu Stowarzyszenia Absolwentów WIEMBA i EMBA@UW bardzo serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, które organizuje Paweł Dudek, od lat wspierający nasze Stowarzyszenie.

W piątek, 20 października o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie, którego Gościem będzie Jarosław Kurski, autor książki "Dziady i dybuki".

Ta „książka łączy w sobie wspomnienia, reportaż, w tym terenowy, dziennikarstwo śledcze, klasyczną monografistykę historyczną. Powstała opowieść uwodzi szczerością, odwagą, otwartością, silną emocją i osobistym tonem. A także tytułowymi dygresjami, biegnącymi w różne miejsca i różne czasy. Autor został zapytany, kim się dzisiaj czuje. Stwierdza, że według nazistowskich rasistów, a także ortodoksyjnych rabinów byłby uznany za Żyda, jako że matka miała korzenie żydowskie. Powiada jednak, że jest Polakiem, który otwarcie mówi o swych żydowskich parantelach. „Bo polskość jest z natury hybrydowa. Co zresztą stanowi o jej bogactwie i atrakcyjności”powiedział w laudacji w czasie majowej gali Nagród Historycznych Tygodnik Polityka Wiesław Władyka.

„Dziady i dybuki są zapisem mrówczych poszukiwań nieznanych mi przodków i krewnych. To jakby postępowanie dowodowe w poszlakowym procesie rodzinnej historii – wypartej, zapomnianej, niechcianej”, a dla mnie to puzzle rozsypanych losów Matki i korzeni dwóch braci. Jacka i Jarka. Jeden to pitbull Kaczyńskiego, drugi – były rzecznik prasowy Lecha Wałęsy i zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej.

Partnerami wydarzenia są: Wydawnictwo Agora SA i Stowarzyszenie Absolwentów Programu Executive MBA at UW.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc limitowana, dlatego wymaga jest rejestracja:

💡Potwierdzenie udziału zostanie wysłane do wybranych uczestników i jak zawsze organizatorzy zastrzegają prawo odmowy udziału w wydarzeniu.

Do zobaczenia w piątek, 20 października o 9.00!