Grupa „Biznes w Kwarantannie”

Wprowadzenie

Szanowni Państwo,

Aktualna sytuacja w związku z pandemią COVID-19 sprawia, że wiele osób mierzy się z ogromnymi wyzwaniami, psychologicznymi i ekonomicznymi. W związku z tą sytuacją w Polsce i na świecie powstaje wiele form pomocowych dla różnych grup społecznych. Chcielibyśmy zwrócić uwagę na sytuację przedsiębiorców, którzy nie tylko mierzą się z odpowiedzialnością utrzymania stabilności dochodów dla siebie i własnej rodziny, ale odpowiedzialnością za miejsca pracy swoich pracowników oraz wizją zamknięcia projektów, którym poświecili część swojego życia. Niepewność, niejasność, ciągłe zmiany w prawie, zaciągnięte różnego rodzaju zobowiązania mogą powodować ogromny stres.

Dlatego tworzymy przestrzeń, w której przedsiębiorcy mogą spotkać się i porozmawiać o wyzwaniach, przed jakimi stoją obecnie w życiu osobistym i zawodowym. Mamy nadzieję, że dzielenie się doświadczeniem w grupie osób mierzących się z podobnymi trudnościami będzie pomocne w budowaniu odporności i żywotności polskiej przedsiębiorczości.

Proponujemy grupę, która spotykałaby się online, raz w tygodniu na dwie godziny. Spotkania będą prowadzone przez pracowników Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego z wykształceniem psychologicznym.  

Chcemy dać przedsiębiorcom przestrzeń, gdzie mogą czuć się rozumiani przez innych i wzajemnie wspierać w tym trudnym czasie.

Spotkania będą odbywały się w czwartki w godzinach 19-21.

Plan i organizacja pracy:

  • 10 spotkań raz w tygodniu (począwszy od 23 kwietnia 2020 r.), 2 h o stałej porze.
  • Grupa zamknięta. Maksymalnie 8 osób.
  • Udział w grupie jest nieodpłatny.
  • Kwalifikacja na podstawie formularza oraz kolejności zgłoszeń.
  • Wypełnienie poniższego formularza jest niezbędnym elementem rekrutacji do grupy.
  • Na zgłoszenia czekamy do 20 kwietnia 2020 r.

 

Prowadzące

    Agnieszka Brzozowska - psycholog, doktor nauk ekonomicznych w dziedzinie zarządzania, adiunkt w katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Badawczo zajmuje się przedsiębiorczością, kształtowaniem kompetencji przedsiębiorczych oraz przedsiębiorczością imigrantów. Trener umiejętności społecznych oraz trener grup wsparcia. Prowadziła warsztaty m.in. budowania zespołu, budowania poczucia własnej wartości, negocjacje.
       
       
    Aleksandra Wąsowska – psycholog, doktor nauk ekonomicznych w dziedzinie zarządzania, adiunkt w katedrze Zarządzania Strategicznego i Międzynarodowego na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Badawczo zajmuje się przedsiębiorczością międzynarodową i psychologią podejmowania decyzji strategicznych. Prowadzi warsztaty umiejętności psychologicznych i wspiera osoby w kryzysie psychicznym.