Akredytacja EQUIS dla Wydziału Zarządzania UW

European Foundation for Management Development (EFMD) przyznał Wydziałowi Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego akredytację EQUIS – jedną z najbardziej uznanych akredytacji dla uczelni biznesowych.  Tym samym nasz Wydział znalazł się w prestiżowym gronie 174 uczelni na świecie posiadających tę akredytację.

EQUIS - European Quality Improvement System -  należy do trzech najbardziej uznanych akredytacji dla uczelni i wydziałów biznesowych. Jej celem jest ocena jakości kształcenia na oferowanych przez daną instytucję programach studiów oraz zapewnianie i podnoszenie jakości edukacji w zakresie zarządzania. Akredytacja kładzie tutaj przede wszystkim nacisk na rozwój zachowań przedsiębiorczych wśród studentów oraz wdrażanie innowacji dydaktycznych. Istotnym elementem oceny jest także proces umiędzynarodowienia uczelni oraz jej współpraca z instytucjami zewnętrznymi i organizacjami biznesowymi pod kątem przygotowania absolwentów do potrzeb rynku pracy.

Pozytywny wynik procedury akredytacji EQUIS dla Wydziału Zarządzania potwierdza wieloletnie starania władz Wydziału o zapewnienie  najwyższych, zgodnych z przyjętą wizją, misją i strategią standardów jakości, zarówno w zakresie działalności naukowo-badawczej, prowadzonych przez Wydział programów nauczania, jak i współpracy z otoczeniem. Niewątpliwie posiadanie akredytacji EQUIS przyczyni się do większej rozpoznawalności Wydziału na poziomie międzynarodowym.

Posiadanie akredytacji EQUIS stanowi także wymierną korzyść dla studentów i absolwentów Wydziału Zarządzania. Wydział, otrzymując uznanie wiodącej, rozpoznawalnej organizacji, EFMD, posiada gwarancję, że oferuje usługi edukacyjne na najwyższym światowym poziomie. Tak jak najlepsze szkoły biznesu, Wydział z sukcesem łączy wysoki poziom naukowy z praktycznym podejściem do edukacji menedżerskiej. Absolwenci Wydziału Zarządzania mogą bez przeszkód uzyskać uznanie swoich kwalifikacji nie tylko w Polsce, ale także na międzynarodowym rynku pracy.

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego jest pierwszą uczelnią publiczną i drugim ośrodkiem w Polsce, któremu została przyznana akredytacja EQUIS. Posiadanie jej umożliwi Wydziałowi uczestnictwo w najbardziej prestiżowych zestawieniach i rankingach szkół biznesu m.in. Rankingu Financial Times.

Akredytacja EQUIS, razem ze zdobytą wcześniej dla studiów MBA akredytacją AMBA, przybliżają Wydział Zarządzania do znalezienia się wśród uczelni z grupy tzw. „Triple Crown” – trzech akredytacji o globalnej rozpoznawalności, których posiadaniem poszczycić się mogą tylko najlepsze szkoły biznesu na świecie.

Informacje odnośnie akredytacji EQUIS dostępne są na stronie EFMD