Program Executive MBA@UW najlepszym programem MBA w Polsce w 2018 roku!

Program Executive MBA@UW najlepszym programem  MBA w Polsce w 2018 roku!

Nasz programy Executive MBA@UW, zajął I miejsce, ex aequo z programem CEMBA SGH w Warszawie oraz Executive MBA  ALK, w Rankingu MBA Perspektywy 2018!

Nagrodę oraz pamiątkowy dyplom dla naszego Programu Executive MBA@UW odebrał, podczas uroczystej Gali 12 czerwca w Warszawie, jego dyrektor dr Tomasz Ludwicki oraz Tomasz Kacprzak, Chief Operations Oficer Deloitte w Polsce oraz Prezes Stowarzyszenia Absolwentów Programu Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim.

Fundacja Perspektywy posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w opracowywaniu profesjonalnych rankingów edukacyjnych, których opublikowała już ponad 70 - w tym 19 edycji prestiżowego Rankingu Szkół Wyższych i 7 edycji Rankingu Programów MBA.

Organizatorzy programów MBA uczestniczących w rankingu wypełniali ankietę zawierającą kilkadziesiąt szczegółowych pytań. Odpowiedzi na nie posłużyły do ustalenia, kim są słuchacze ocenianych programów, kim wykładowcy, jak wygląda struktura i zakres programu, co oferują słuchaczom studia i jaki jest prestiż organizatora. W rankingu uwzględnione zostały preferencje pracodawców wynikające z badania ankietowego przeprowadzonego ma zlecenie Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” przez Centrum Badań Marketingowych INDICATOR.

Łącznie w Rankingu MBA Perspektywy 2018 uwzględnionych zostało siedem kryteriów (składających się łącznie z 26 wskaźników), w tym opinia absolwentów i opinia pracodawców. Kapitułę Rankingu współprowadzą: prof. Elżbieta Mączyńska, przewodnicząca PTE oraz prof. Maria Romanowska z Instytutu Zarządzania SGH.

Zgodnie z przyjętymi przez Kapitułę Rankingu zasadami, programy, których łączny wynik punktowy nie różni się więcej niż o 0,5 procent – zostały sklasyfikowane na pozycji ex aequo.

Najlepszymi programami MBA w Polsce w roku 2018 są:

I miejsce (ex aequo)

• Program Executive MBA@UW, prowadzony przez Międzynarodowe Centrum Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego,
  • Canadian Executive Master of Business Administration (CEMBA) prowadzony przez Szkołę Główną Handlową od 1995 roku,
  • Program Executive MBA prowadzony przez Akademię Leona Koźmińskiego.

Programy te od lat zamieniały się miejscami w czołówce Rankingu MBA Perspektywy. Tegoroczny rezultat i potrójna pozycja ex aequo jest potwierdzeniem ich klasy. Kapituła postanowiło uhonorować je dodatkowo tytułem Złotych Programów 2018.

Ponadto, Program Executive MBA zajął I miejsca w kategorii „Ranga i Prestiż” oraz „Cechy merytoryczne”.

Szczegółowe wyniki rankingu: http://mba.perspektywy.pl/2018/najlepsze-programy-mba-w-polsce-2018

Galeria zdjęć: fot. Krzysztof Wojciewski, Perspektywy