I Miejsce w Rankingu Wydziałów Rzeczpospolitej!!!

I miejsce Wydziału Zarządzania w ogólnopolskim Rankingu Wydziałów Ekonomicznych dziennika „Rzeczpospolita”

26 października 2017 r. zostały ogłoszone wyniki Rankingu Uczelni i Wydziałów Ekonomicznych dziennika „Rzeczpospolita”, nad którym patronat honorowy objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a patronat merytoryczny Ośrodek Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego.

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego uplasował się na I miejscu w Polsce, w rankingu wydziałów szkół wyższych, prowadzących kierunki ekonomiczne.

Kryteriami oceny były:

• Jakość nauczania – waga 35%
  • Kariery Absolwentów – waga 30%
  • Potencjał naukowy – waga 20%
  • Umiędzynarodowienie – waga 15%

Wydział Zarządzania UW osiągnął najwyższą notę w kategorii „Kariera absolwentów”, uzyskując 28,33 z 30 możliwych do zdobycia punktów. Pod uwagę zostały wzięte wskaźniki w następujących podkategoriach:

• czas poszukiwania pracy po studiach (średnio 2,3 miesiąca po zakończeniu studiów)
  • średnie zarobki absolwentów (3993,40 zł)

Wydział Zarządzania został również doceniony za umiędzynarodowienie działalności, otrzymując 13,61 na 15 możliwych do zdobycia.

Podkreślono szeroką i prowadzoną w skali ogólnoświatowej współpracę zagraniczną. Liczebność naszych studentów i pracowników, korzystających z wyjazdów zagranicznych oraz liczba studentów cudzoziemców odbywających studia na naszym Wydziale uplasowały nas na 2. pozycji tej kategorii rankingu, nieznacznie za Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

Kolejne miejsca w rankingu wydziałów ekonomicznych zajęły:

• II miejsce - Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego;
  • III miejsce - Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

W zestawieniu najlepszych uczelni ekonomicznych czołowe lokaty zajęły:

1. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
  2. Akademia Leona Koźmińskiego
  3. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Więcej informacji w dzienniku Rzeczpospolita (27.10.2017 r.) oraz na stronie internetowej: http://www.rp.pl/171029406-Ranking-Rzeczpospolitej-Najlepsze-wydzialy-i-uczelnie-ekonomiczne-w-Polsce.html