O przyszłości wyższych uczelni rozmawia z "Polityką" prof. Alojzy Z. Nowak, nasz Dziekan

prof. dr hab Alojzy Z.Nowak, Dziekan WZ UW

"Uczelnie się przekształcają. Tworzone są uczelnie badawcze, których celem będzie prowadzenie badań na wysokim poziomie. Sądzę, że mają stać się one zalążkiem uczelni elitarnych. Nie zawsze takie zmiany budzą entuzjazm środowiska akademickiego. Osobiście uważam, że jest to droga we właściwym kierunku. Wydaje się, że potrzebna jest także zmiana źródeł finansowania uczelni na rzecz kapitału prywatnego. Wymaga to cierpliwości i przekonania zarówno biznesu, jak i uczelni, że jest to właściwy kierunek." - mówi prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak w rozmowie z "Polityką".

Cały tekst rozmowy można znaleźć w najnowszej "Polityce" lub na stronie artykułu "Jaka przyszłość uczelni wyższych?"