Perspektywa Prezesów – optymizm liderów największych firm w Polsce

24 czerwca 2013 r., w siedzibie Międzynarodowego Centrum Zarządzania UW, odbyła się prezentacja wyników badania „Perspektywa Prezesów”, zrealizowanego wśród grona prezesów zarządów największych przedsiębiorstw w Polsce wg „Listy 500 Rzeczpospolitej.”

Ponad 70% prezesów, którzy wzięli udział w badaniu, spodziewa się rozwoju swoich firm w przeciągu najbliższego roku.

Dwa najważniejsze działania, od których, zdaniem prezesów, zależą perspektywy wzrostu kierowanych przez nich firm, to ciągła poprawa efektywności (59,3% wskazań) oraz zwiększenie sprzedaży do obecnych klientów (33,9%). W zestawieniu priorytetowych działań zwraca także uwagę potrzeba automatyzacji i inwestycji w IT (30.5%) oraz ekspansja zagraniczna (30,5%), która w ubiegłorocznej edycji badania nie znalazła się na liście priorytetów prezesów.

Więcej informacji nt. wyników badania...