Podsumowanie webinarium „Jak COVID-19 pomógł cyfrowej transformacji”

3 czerwca 2020 dla zaproszonego grona polskich menadżerów oraz absolwentów studiów MBA Uniwersytetu Warszawskiegoodbyło się spotkanie online poświęcone wpływowi pandemii COVID-19 na cyfrową transformację (ang. Digital Transformation) firm.

Webinar został oficjalnie otwarty przez dr. Tomasza Ludwickiego – dyrektora studiów Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim – który podkreślił, że współpraca eMBA oraz wymiana doświadczeń z organizatorem wydarzenia – Transition Technologies PSC, jak również całą grupą kapitałową Transition Technologies – jest jedną z najdłuższych.

Wydarzenie zostało poprowadzone przez Radosława Kowalczyka, Senior Business Development Manageraw Transition Technologies PSC, jednego z absolwentów studiów eMBA UW.

W czasie webinarium eksperci z TTPSC starali się wykazać, jak szybko firmy z całego świata musiały otworzyć się na nowoczesne rozwiązania i jakie korzyści biznesowe wyniosły w obliczu pandemii COVID-19.

Pierwsza sesja zatytułowana ConnectedWorker w przemyśle - digitalizacja procesów, wymiana wiedzy i współpraca na odległość na przykładzie produkcji, kontroli jakości, logistyki i serwisu w Vestas prezentowana przez Adama Gąsiorka – Chief Technology Officer – skupiała się na przedstawieniu rozwiązania bazującego na urządzeniu RealWearHMT-1oraz technologii Rozszerzonej Rzeczywistości, które wykorzystywane są zarówno w obszarze produkcyjnym firm, jak i serwisowym czy logistycznym.

Tutaj można obejrzeć sesję: ConnectedWorker w przemyśle

Druga sesjaRozwój adopcji rozwiązań chmurowych w Polsce i na świeciepoprowadzona przez Daniela Chwaszczewskiego – Cloud Team Manager – skupiała się na przedstawieniu nie tylko możliwości rozwiązań chmurowych, ale wyjaśnieniu dlaczego pandemia COVID-19 przyśpieszyła przechodzenie przedsiębiorstw na rozwiązania z obszaru Cloud.

Tutaj można obejrzeć sesję: Rozwój adopcji Cloud

Kolejna sesja poświęcona była ROI w transformacji cyfrowej - jak zmierzyć niemierzalne? Wojciech Wąsik – Chief Digital Officer – wyjaśniał, dlaczego ROI jest trudne do zmierzenia w kontekście cyfrowej transformacji i w jaki sposób podjąć się próby oszacowania efektów wdrożeń.

Tutaj można obejrzeć sesję: ROI w transformacji cyfrowej

Ostatnia sesja poprowadzona przez Łukasza Schulza – IIoT Technical Manager – i zatytułowana Optymalizacja zarządzania parkiem maszynowym dzięki Platformie Przemysłowego Internetu Rzeczy skupiała się na zobrazowaniu schematu przeprowadzania innowacyjnych projektów w organizacji zgodnie z ideą Przemysłu 4.0 w zakresie rozwiązań bazujących na technologii Internetu Rzeczy.

Tutaj można obejrzeć sesję: IoT i optymalizacja zarządzania parkiem maszynowym

Spotkanie uzupełniałasesją QA, w czasie której uczestnicy spotkania zadawali pytania prelegentom. Większość pytań dotyczyła platformy IoTThingWorxfirmy PTC, modelów mierzenia ROI, wdrożeń rozwiązań chmurowych dla średnich przedsiębiorstw oraz różnych aspektów efektywności z zastosowaniem Rozszerzonej Rzeczywistości.

Spotkanie zostało podsumowane przez v-ce Prezesa Stowarzyszenia Absolwentów EMBA Krzysztofa Pajączka.

Zainteresowanych bardziej szczegółowymi informacjami na ww. tematy oraz współpracą z Transition Technologies PSC zapraszamy do kontaktu poprzez dostępne kanały komunikacji: