Podsumowanie webinarium „Jak COVID-19 pomógł cyfrowej transformacji”

3 czerwca 2020 dla zaproszonego grona polskich menadżerów oraz absolwentów studiów MBA Uniwersytetu Warszawskiegoodbyło się spotkanie online poświęcone wpływowi pandemii COVID-19 na cyfrową transformację (ang. Digital Transformation) firm.


Webinar został oficjalnie otwarty przez dr. Tomasza Ludwickiego – dyrektora studiów Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim – który podkreślił, że współpraca eMBA oraz wymiana doświadczeń z organizatorem wydarzenia – Transition Technologies PSC, jak również całą grupą kapitałową Transition Technologies – jest jedną z najdłuższych.


Wydarzenie zostało poprowadzone przez Radosława Kowalczyka, Senior Business Development Manageraw Transition Technologies PSC, jednego z absolwentów studiów eMBA UW.


W czasie webinarium eksperci z TTPSC starali się wykazać, jak szybko firmy z całego świata musiały otworzyć się na nowoczesne rozwiązania i jakie korzyści biznesowe wyniosły w obliczu pandemii COVID-19.

Pierwsza sesja zatytułowana ConnectedWorker w przemyśle - digitalizacja procesów, wymiana wiedzy i współpraca na odległość na przykładzie produkcji, kontroli jakości, logistyki i serwisu w Vestas prezentowana przez Adama Gąsiorka – Chief Technology Officer – skupiała się na przedstawieniu rozwiązania bazującego na urządzeniu RealWearHMT-1oraz technologii Rozszerzonej Rzeczywistości, które wykorzystywane są zarówno w obszarze produkcyjnym firm, jak i serwisowym czy logistycznym.


Tutaj można obejrzeć sesję: ConnectedWorker w przemyśle


Druga sesjaRozwój adopcji rozwiązań chmurowych w Polsce i na świeciepoprowadzona przez Daniela Chwaszczewskiego – Cloud Team Manager – skupiała się na przedstawieniu nie tylko możliwości rozwiązań chmurowych, ale wyjaśnieniu dlaczego pandemia COVID-19 przyśpieszyła przechodzenie przedsiębiorstw na rozwiązania z obszaru Cloud.


Tutaj można obejrzeć sesję: Rozwój adopcji Cloud


Kolejna sesja poświęcona była ROI w transformacji cyfrowej - jak zmierzyć niemierzalne? Wojciech Wąsik – Chief Digital Officer – wyjaśniał, dlaczego ROI jest trudne do zmierzenia w kontekście cyfrowej transformacji i w jaki sposób podjąć się próby oszacowania efektów wdrożeń.


Tutaj można obejrzeć sesję: ROI w transformacji cyfrowej


Ostatnia sesja poprowadzona przez Łukasza Schulza – IIoT Technical Manager – i zatytułowana Optymalizacja zarządzania parkiem maszynowym dzięki Platformie Przemysłowego Internetu Rzeczy skupiała się na zobrazowaniu schematu przeprowadzania innowacyjnych projektów w organizacji zgodnie z ideą Przemysłu 4.0 w zakresie rozwiązań bazujących na technologii Internetu Rzeczy.


Tutaj można obejrzeć sesję: IoT i optymalizacja zarządzania parkiem maszynowym


Spotkanie uzupełniałasesją QA, w czasie której uczestnicy spotkania zadawali pytania prelegentom. Większość pytań dotyczyła platformy IoTThingWorxfirmy PTC, modelów mierzenia ROI, wdrożeń rozwiązań chmurowych dla średnich przedsiębiorstw oraz różnych aspektów efektywności z zastosowaniem Rozszerzonej Rzeczywistości.


Spotkanie zostało podsumowane przez v-ce Prezesa Stowarzyszenia Absolwentów EMBA Krzysztofa Pajączka.

Zainteresowanych bardziej szczegółowymi informacjami na ww. tematy oraz współpracą z Transition Technologies PSC zapraszamy do kontaktu poprzez dostępne kanały komunikacji:
https://ttpsc.com/pl/
contact@ttpsc.com
https://www.linkedin.com/company/transition-technologies-psc-sp.-z-o.o./

 

Akredytacja AMBA

    Association of MBAs (AMBA) – jest międzynarodowym stowarzyszeniem zajmującym się badaniami z zakresu nauk o zarządzaniu.
 

    The European Foundation for Management Development (EFMD) - międzynarodowe zrzeszenie organizacji akademickich, biznesowych i społecznych. 
 
MCZ UW posiada akredytację AMBA od 2007 roku a akredytację EQUIS od 2017 roku

Międzynarodowe Centrum Zarządzania
Wydział Zarządzania
Uniwersytet Warszawski

ul. Nowy Świat 4
00-497 Warszawa
tel/fax: 22/ 625 31 26
tel/fax: 22/ 625 32 83
e-mail: emba@uw.edu.pl