Poznaj Bizneswomen Roku 2021!

Poznajmy laureatki XII edycji konkursu Bizneswoman Roku!

Znamy już listę laureatek XII edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku, którego partnerem jest program Executive MBA@UW. Nagrody przyznano w ośmiu kategoriach: Startup roku, Pomysł na start/Biznes lokalny, Liderka w Nowych Technologiach, Biznes Roku przychód poniżej 10 mln i przychód powyżej 10 mln, Działalność społeczna, Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu oraz Organizacja przyjazna rodzicom. Kim są laureatki oraz co wyróżnia prowadzone przez nie biznesy?

W konkursie co roku nagradzane są wyjątkowe kobiety, a historia każdej z nich inspiruje nie tylko w polu biznesowym, ale też prywatnym. Z całą pewnością możemy je uznać za współczesne role models, czyli wzorce kobiet odważnych, często mimo trudności osiągających wiele sukcesów w swoich dziedzinach. Takich liderek potrzebujemy w obecnych czasach szczególnie mocno, ponieważ ich rola w kształtowaniu postaw młodych i dojrzałych kobiet jest niepodważalna. Ale nie tylko kobiety mogą szukać wśród nagrodzonych wzorców do naśladowania. Bowiem postawa laureatek motywuje również mężczyzn do działania na rzecz równości.

Grono kilkudziesięciu ekspertów decydujących o wyborze laureatek miało w tym roku szczególnie trudne zadanie, a to wszystko ze względu na rekordową liczbę nominacji – było ich aż 912, czyli o 202 więcej niż rok temu. Z grona 25 finalistek, które doceniono w 8 kategoriach, zostało wyłonionych 11 laureatek.

„Inspirujące kobiety - Sheroes, to grono tegorocznych finalistek i laureatek. Takich kobiet szukamy, by ich historie, ich sylwetki pokazywać młodszym pokoleniom. By dziewczynki i kobiety wybierały takie wzorce do naśladowania. Żegnając w ten sposób stereotypy. Otwierając się na nowe. – podsumowała Olga Kozierowska, prezeska Fundacji  Sukcesu Szminką i pomysłodawczyni konkursu.

W kategorii „Biznes Roku: Przychód poniżej 10 mln zł”, nagroda główna w postaci bezpłatnych studiów Executive MBA@UW, powędrowała do Anny Rutkowskiej-Didiuk oraz Anny Didiuk, twórczyń marki MOKOSH produkującej kosmetyki w duchu less waste. Laureatki w tej kategorii są wzorem do naśladowania, jeśli chodzi o poszanowanie surowców oraz przykładanie wagi do ekologii.

Nagrodę wręczył Laureatkom dyrektor programu Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim, dr Tomasz Ludwicki, podczas uroczystej Gali 18 czerwca 2021 r. w Warszawie. Zapraszamy do obejrzenia całości wydarzenia na kanale YouTube Fundacji Sukces Pisany Szminką https://www.youtube.com/watch?v=99-AwAeRSso

Pełna lista Laureatek XII edycji Konkursu Bizneswoman Roku jest dostępna na stronie: https://bizneswomanroku.pl/laureatki/

Konkurs Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku to najstarsza i największa w Polsce inicjatywa, która od 12 lat nagradza wyjątkowe przedsiębiorczynie i przedsiębiorców – kobiety, które nie boją się realizować odważnych biznesowych społecznych i kulturalnych projektów oraz mężczyzn, którzy wspierają kobiety w swoich środowiskach pracy i realizują politykę różnorodności. W dotychczasowej historii konkursu udało się nagłośnić sukcesy kobiet, które działając w różnych regionach Polski zbudowały ogólnopolskie i międzynarodowe marki. Otwiera przed uczestniczkami szansę na rozwinięcie swojej firmy i wejście na nowe rynki. Daje im możliwość rozwoju i szansę na pozyskanie nowych inwestorów i biznesowych partnerów. Wszystkie informacje na temat konkursu znajdują się na stronie: https://bizneswomanroku.pl/