Poznaj Naszych Wykładowców - David Huse

Wykładowcy programu Executive MBA@UW

To co wyróżnia Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim, to świetnie dobrana kadra posiadająca najwyższe kwalifikacje na światowym poziomie. Starannie dokonujemy wyboru naszych wykładowców tak, by nasi studenci zyskali jak najwięcej merytorycznej i aktualnej wiedzy.

Aby mogli Państwo lepiej poznać niektórych z nich, będziemy regularnie przedstawiać wybranego wykładowcę.

 

David Huse

Karierę zawodową rozpoczął w Procter & Gamble i przez blisko dwadzieścia lat pracował w Polsce jako Dyrektor Sprzedaży w latach 1996-1999, a także jako Dyrektor Marketingu na Wielką Brytanię. Następnie objął stanowisko dyrektora sprzedaży w Wielkiej Brytanii i Irlandii w Heinz oraz członka zarządu ds. Operacyjnych w Asian Media and Marketing Group w Wielkiej Brytanii i Indiach. W imieniu burmistrza Londynu stworzył i prowadził program wolontariatu Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich 2012 w Londynie.

Został uhonorowany Orderem Imperium Brytyjskiego (OBE) i był prezesem Waterloo 200, stowarzyszenia założonego w celu zorganizowania 200. rocznicy bitwy pod Waterloo w 2015 roku. Był także prezesem Neighborhood Watch UK.

David wykłada na temat uniwersalnych umiejętności (tzw. "tansferable skills"), które można znaleść w sektorze charytatywym, czy pozarządowym i zastosować z powodzeniem w biznesie.  W tym celu wykorzystuje liczne przykłady z prowadzonego przez siebie programu wolontariatu podczas Olimpiady w Londynie.

 

1. Jakie są Twoje wrażenia z nauczania studentów programu EMBA@UW?

Jest to dla mnie interesujące i mam nadzieję, że dla nich również. Muszę uczyć po angielsku, gdyż mój polski jest kiepski, ale prowadzimy wartościowe dyskusje i bardzo otwarte rozmowy na różne tematy. Nie tylko o tym, czego uczę i bardzo to lubię.

 

2. Jaki jest najbardziej satysfakcjonujący projekt, w którym brałeś udział dotychczas?

Myślę, że jest nim prowadzenie programu wolontariatu Olimpiady w 2012 roku na zlecenie burmistrza Londynu. To był bardzo wyjątkowy projekt z wieloma różnymi wyzwaniami - coś, czego bardzo rzadko mamy okazję doświadczyć.

 

3. Co sprawia, że ​​wolontariat jest tak interesujący (od strony zarządzania)?

Myślę, że tak naprawdę jedyna różnica między zarządzaniem wolontariuszami a opłacanymi pracownikami polega na tym, że jedeni są opłacani, a drudzy nie. Charakter pracy z wolontariuszami jednak sprawia, że ​​pracujesz znacznie ciężej, aby upewnić się, że wiedzą oni, czego się od nich oczekujesz, mają wsparcie, którego potrzebują i wykonują swoje zadania chętnie. Jeśli nie są zadowoleni, mogą po prostu odejść. Z tego doświadczenia mogą korzystać także menedżerowie opłacanych pracowników - właśnie o tym rozmawiamy podczas moich zajęć.

 

4. Czy masz jakieś rady dla przyszłych absolwentów EMBA?

Coraz częściej dochodzi do zacierania się granic tradycyjnych sektorów i gałęzi przemysłu. Umiejętności, których się uczysz, mogą mieć zastosowanie w wielu innych miejscach. Nie bój się zatem przechodzić z jednego do drugiego w swojej karierze.

 

Poznaj innych naszych wykładowców:

WYKŁADOWCY

Akredytacja AMBA

    Association of MBAs (AMBA) – jest międzynarodowym stowarzyszeniem zajmującym się badaniami z zakresu nauk o zarządzaniu.
 

    The European Foundation for Management Development (EFMD) - międzynarodowe zrzeszenie organizacji akademickich, biznesowych i społecznych. 
 
MCZ UW posiada akredytację AMBA od 2007 roku a akredytację EQUIS od 2017 roku

Międzynarodowe Centrum Zarządzania
Wydział Zarządzania
Uniwersytet Warszawski

ul. Szturmowa 1/3
02-678 Warszawa
tel/fax: 22/ 625 32 83
e-mail: emba@uw.edu.pl