Prof. Alojzy Z. Nowak w gronie wybitnych ekonomistów

Prof. Alojzy Z. Nowak – Dziekan Wydziału Zarządzania UW, został członkiem Rady Naukowej Instytutu Nowej Ekonomii Strukturalnej  na Uniwersytecie w Pekinie.

W gronie 22. wybitnych naukowców z całego świata, znajdują się między innymi czterej laureaci Nagrody Nobla z dziedziny nauk ekonomicznych: prof. Edmund S. Phelps z Columbia University, prof. Michael Spence z New York University, prof. Roger Myerson z University of Chicago oraz prof. Christopher Pissarides z London School of Economics.

Instytut Nowej Ekonomii Strukturalnej na Uniwersytecie w Pekinie został założony w 2015 r. z inicjatywy prof. Justina Yifu Lina, byłego wiceprezesa i głównego ekonomisty Banku Światowego, który pełni rolę czołowego doradcy Prezydenta Chin, w sprawach gospodarczych.

W dziedzinie ekonomii, Instytut jest wiodącym ośrodkiem badawczym na świecie, think tankiem korzystającym z doświadczeń rozwojowych Chin oraz innych, rozwijających się krajów. Opracowuje pionierskie rozwiązania, wykorzystywane w praktyce gospodarczej państw oraz rozwija teorię Nowej Ekonomii Strukturalnej.

Profesorowi Alojzemu Z. Nowakowi serdecznie gratulujemy wyróżnienia!