Relacja z sesji wyjazdowej XXIV PL nitki do Radomska

Prawie jak na Zielonej Szkole – bo tak właśnie się czuliśmy i taki był klimat. Trochę tak, jakby wrócić na chwilę do czasów szkolnych wycieczek…
Na naszą 3 dniową  wycieczkę – bo o niej mowa – wybraliśmy się do Radomska, miasta rodzinnego Tadeusza i Stanisława Różewiczów, a także Mariusza Czerkawskiego.
Miasta, które od wielu lat kojarzone jest z przemysłem drzewnym i zakładem FAMEG. Jednak ostatnia dekada to także rozwój radomszczańskiej strefy przemysłowej, w której funkcjonują m.in. Whirlpool oraz  Jysk. Podczas naszego pobytu w Radomsku mieliśmy możliwość spotkać się z kadrą tych firm i przyjrzeć się procesowi produkcyjnemu Whirlpoola, a także zobaczyć, jak funkcjonuje magazyn logistyczny firmy Jysk.
Przed wizytą w zakładach przedstawiciel Urzędu Miasta w Radomsku, Jarosław Wojdełko, przybliżył nam działania miasta dotyczące powstania strefy, opowiedział też, jak strefa wygląda dziś i jakie są jej dalsze plany.
Pobyt w Radomsku odbywał się w ramach naszego zjazdu, więc oczywiście odbyły się normalne zajęcia – część z nich w siedzibie lokalnego banku ESBANKU Banku Spółdzielczego. Ale oczywiście był również czas (choć nie ma co ukrywać – wygospodarowany kosztem snu) na integrację, zarówno tą sportową jak i taneczną.

ZOBACZ ZDJĘCIA