Seminarium dotyczące polsko-amerykańskiej współpracy naukowej

W Instytucie Techniki Stanu Illinois (Illinois Institute of Technology) 17 stycznia br. odbyło się seminarium akademickie pt.” Knowledge Advantage: Opportunities for the U.S.–Polish Scientific Cooperation” poświęcone współpracy naukowej pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi, ze szczególnym uwzględnieniem stanu Illinois.

Seminarium było częścią cyklu wydarzeń biznesowych w Chicago, których celem jest zacieśnienie polsko-amerykańskiej współpracy naukowej i gospodarczej.

W seminarium udział wzięli m.in.: Wiceminister Spraw Zagranicznych Beata Stelmach, Ambasador RP w Stanach Zjednoczonych Ryszard Schnepf, Konsul Generalny RP w Chicago Paulina Kapuścińska oraz przedstawiciele wielu polskich i amerykańskich uczelni wyższych oraz ludzie nauki.

Na marginesie seminarium odbyło się również spotkanie przedstawicieli władz Uniwersytetu Warszawskiego i Loyola University Chicago dotyczące nawiązania bezpośredniej współpracy obu uczelni w sprawach akademickich, naukowych i dotyczących wymiany studenckiej.

Polska i Stany Zjednoczone od lat prowadzą bardzo dynamiczna współpracę naukową, dzięki której możliwa jest m.in. rozwinięta wymiana naukowa, w tym na poziomie wykładowców uczelni.

Więcej informacji na stronie Konsulatu Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Chicago