Spotkanie z Generałem Gromosławem Czempińskim

W czwartek, 23 maja 2013 r., absolwenci programu Executive MBA mieli okazję do spotkania i rozmowy z generałem Gromosławem Czempińskim, byłym szefem UOP, który opowiedział o początkach swojej kariery, działalności w kraju i za granicą oraz o procesie weryfikacji w okresie zmiany systemu politycznego w Polsce. Przedstawił kulisy tworzenia oddziałów GROM oraz udziału w słynnej akcji w Iraku, która stała się inspiracją dla twórców filmu "Operacja Samum".

W czasie żywej dyskusji Generał przyznał, że jedną z najważniejszych broni w wywiadzie był i jest alkohol. Na pytanie o możliwość adaptacji  w biznesie metod i technik ze szkoleń wywiadu, wskazał na umiejętność logicznego myślenia, warsztat analityczny, ochronę źródeł informacji oraz umiejętność szybkiej oceny mocnych i słabych stron przeciwnika. Generał Czempiński był przez lata prezesem zarówno Aeroklubu Warszawskiego, jak i Polskiego, stąd nie zabrakło pytań o jego wielką pasję do latania, a także o przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem.

Interesujące wątki zostały poruszone także w czasie oceny bieżącej sytuacji polityczno - gospodarczej w kraju. Zdaniem Generała, większość ważnych i kluczowych informacji już nie musi być długo i mozolnie dziś poszukiwana, gdyż jest chętnie przekazywana przez osoby piastujące publiczne urzędy w mediach.

Na zakończenie Generał podkreślił, iż patriotyzm i profesjonalizm były wartościami, które zawsze towarzyszyły mu w trakcie szkoleń i późniejszej, zawodowej karierze. Dzięki nim udało Mu się osiągnąć sukces.