Sukces Executive MBA@UW w rankingu „Perspektyw”

18 listopada w odbyła się uroczystość związana z Forum Liderów Kształcenia Manadżerskiego, podczas której omawiane były kwestie edukacji zarządczo-menadżerskiej w naszym kraju. W ramach wydarzenia zorganizowano dwa panele dyskusyjne: „Ewolucja studiów zarządczo-ekonomicznych – kogo i jak kształcić dla potrzeb popandemicznego rynku pracy” (rektorski) oraz „Przewagi konkurencyjne programów MBA – czym są, dokąd ewoluują, jak je mierzyć?” (dyrektorski).

Podczas wydarzenia można było usłyszeć wypowiedź m.in. rektora Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Alojzego Nowaka, który opowiadał o dawnych i obecnych tendencjach na rynku pracy.

- Ważne żeby kształcić nie tylko pracobiorców, ale i pracodawców, podkreślać istotną rolę managerów. Jako Uniwersytet Warszawski coraz lepiej rozumiemy się z biznesem, dzięki czemu kadra zarządzająca staje się niezwykle ważnym elementem organizacji – powiedział w trakcie gali JM Rektor Uniwersytetu Warszawskiego.

- Nasz program MBA wpłynął na kształtowanie się trendów edukacji menedżerskiej, a poprzez kariery naszych absolwentów również na funkcjonowanie gospodarki - ocenił dr Tomasz Ludwicki, dyrektor Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim.

Jedną z części spotkania było wręczenie nagród dla najlepszych programów MBA w Polsce. W Złotej Piętnastce uplasował sięprowadzony przez Międzynarodowe Centrum Zarządzania na Wydziale Zarządzania UW program EMBA@UW Executive MBA, zajmując trzecie miejsce. 

Program EMBA@UW Executive MBA otrzymał także nagrodę w kategorii „Merytoryczne cechy programu”. Wyróżnienie odebrał dr Tomasz Ludwicki, dyrektor programu.

Cała relacja z Gali znajduję się tutaj.

 


 
   AACSB International - Założona w 1916 r. (AACSB) jest największym na świecie sojuszem edukacji biznesowej, łączącym nauczycieli, studentów i biznes.
 

    Association of MBAs (AMBA) – jest międzynarodowym stowarzyszeniem zajmującym się badaniami z zakresu nauk o zarządzaniu.
 

    The European Foundation for Management Development (EFMD) - międzynarodowe zrzeszenie organizacji akademickich, biznesowych i społecznych. 
 

Międzynarodowe Centrum Zarządzania
Wydział Zarządzania
Uniwersytet Warszawski

ul. Szturmowa 1/3
02-678 Warszawa
tel/fax: 22/ 553 41 04
e-mail: mba@uw.edu.pl