Uniwersytet Warszawski najlepszą uczelnią w Polsce

8 czerwca  2016 roku zostały opublikowane wyniki  XVII edycji rankingu szkół wyższych miesięcznika „Perspektywy” oraz „Dziennika Gazety Prawnej”.

Uniwersytet Warszawski został wybrany najlepszą uczelnią w Polsce, uzyskując 100 punktów i wyprzedzając Uniwersytet Jagielloński  (98,2  pkt) oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (82,3 pkt). W rankingu uczelni wzięto pod uwagę następujące kryteria: prestiż kadry akademickiej, potencjał naukowy, efektywność naukowa, warunki kształcenia, umiędzynarodowienie, innowacyjność oraz preferencje pracodawców. W tegorocznej edycji Uniwersytet Warszawski zdobył najwięcej punktów w kategorii efektywność naukowa oraz preferencje pracodawców.

Pełny ranking dostępny jest na stronie.

W rankingach kierunków studiów, studia Wydziału Zarządzania oceniane były w kategorii kierunków społecznych.

W  grupie „Finanse i Rachunkowość” Wydział Zarządzania (99,02 pkt) uplasował się na II miejscu w Polsce, ustępując nieznacznie Szkole Głównej Handlowej (100 pkt). Trzecie miejsce zajął  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego z notą 98,58 pkt.

W grupie „Zarządzanie”, studia naszego Wydziału również  zajęły II lokatę w Polsce z wynikiem 73,95 pkt. Zwycięzcą kategorii zostały studia Szkoły Głównej Handlowej (100 pkt).