Webinar: Mieszkanie cenniejsze niż złoto? - 19/05/2021 godz. 11:00

Mieszkania cenniejsze niż złoto? Co napędza inwestycje na rynku mieszkaniowym?

Czy zakup mieszkania, może być dla inwestorów „szczepionką” na niepewny czas?

Będzie to spotkanie ekspertów rynku i dyskusja poświęcona:

• aktualnej sytuacji na rynku mieszkań i potencjalnym scenariuszom jego rozwoju
  • zmianie grup popytowych i modelu inwestowania na rynku mieszkaniowym inwestorów indywidualnych
  • rozwoju sektora instytucjonalnego najmu mieszkań i zainteresowania funduszy tą klasą aktywów w Polsce
  • szansom i barierom jakie niesie za sobą inwestowanie w sektorze Living
  • aspektom podatkowym takich inwestycji

Czas i miejsce:

Zoom

19 maja 2021 r.  Godzina 11:00- 13:00

Organizator:  Stowarzyszenie Absolwentów Warsaw-Illinois Executive MBA i Executive MBA@UW “Nowy Świat”. http://www.alumni.org.pl/

Partnerzy:

MCZ UW  https://www.mcz.edu.pl/

JLL - https://www.jll.pl/

TPA POLAND https://www.tpa-group.pl/

Rejestracja:

Prosimy o wypełnienie formularza poniżej

Opłata: Bezpłatne lub dowolna wpłata na konto Stowarzyszenia

Przy tej okazji przypominamy Wam, że jesteśmy organizacją utrzymującą aktywność dzięki rocznym składkom oraz dzięki innym dobrowolnym wpłatom członków Stowarzyszenia lub zewnętrznych darczyńców. Zachęcamy zatem do dokonywania wpłat na konto Stowarzyszenia: 07 2030 0045 1110 00000333 1250. Dziękujemy za Wasz odzew dotyczący dobrowolnych wpłat. W odpowiednim momencie uhonorujemy darczyńców.

Zwracamy się z uprzejmą prośba do osób, które mają swój profil na LinkedIn zarówno o polecenia, jak również o skomentowanie posta dotyczącego tego eventu. Vide: https://www.linkedin.com/posts/sylwester-wybranowski-37096375_inwestycje-embaatuw-jll-activity-6798163038169051136-fznF

Prelegenci:

Katarzyna Kuniewicz kieruje Zespołem Badań i Analiz Rynku Mieszkaniowego, który w JLL odpowiedzialny jest za realizację stałego monitoringu rynku deweloperskiego oraz przygotowanie raportów dotyczących tego sektora w wybranych polskich miastach.

Jest absolwentką Instytutu Ekonomii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Tam też rozpoczynała karierę zawodową. Następnie pracowała m.in. w Ministerstwie Finansów, w zespole odpowiedzialnym za przygotowanie nowelizacji ustawy o finansach publicznych. Doświadczenie w zakresie współpracy z sektorem publicznym zdobywała jako konsultant w licznych programach wspierających gminy w latach 2000-2005. Brała udział m.in. w organizowanym przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju „Creditworthiness Enhancement Program” (edycje dla Wrocławia, Krakowa i Gdańska) oraz w Programie Rozwoju Instytucjonalnego, realizowanego w ramach umowy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji

W latach 2007-2018 związana była z firmą doradczą REAS, która z dniem 1 grudnia 2018 r. stała się częścią JLL. Jest autorką i współautorką licznych opracowań i raportów dla firm deweloperskich.

Członkini Polskiego Stowarzyszenia Doradców Rynku Nieruchomości (PSDRN).

Dr Maximilian Mendel  kieruje Zespołem Inwestycji Mieszkaniowych JLL, koncentrując się na doradztwie transakcyjnym w sektorze instytucjonalnego najmu mieszkań i prywatnych akademików.

Jest absolwentem Interdyscyplinarnych Studiów Planowania Przestrzennego na Uniwersytecie w Dortmundzie. Stopień doktora uzyskał w Instytucie Geografii i Zagospodarowania Przestrzennego Polskiej Akademii Nauk broniąc dysertacji na temat roli deweloperów mieszkaniowych w transformacji przestrzeni miejskiej w postsocjalistycznej Warszawie. Prelegent wielu międzynarodowych konferencji związanych z nieruchomościami oraz autor wielu publikacji i opracowań z dziedziny nieruchomości i planowania przestrzennego. Karierę zawodową zaczynał w Banku Przemysłowo-Handlowym w Warszawie.

W latach 2006-2018 związany był z firmą doradczą REAS, która z dniem 1 grudnia 2018 r. stała się częścią JLL. W tym czasie był liderem wielu projektów badawczych i konsultingowych, nie tylko w Polsce, ale także na rynkach mieszkaniowych w całym regionie, w tym, Czechach, Rumunii i Bułgarii oraz na Słowacji i Ukrainie.

Jest członkiem Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców (RICS), Urban Land Institute (ULI) oraz Polskiego Stowarzyszenia Doradców Rynku Nieruchomości (PSDRN)

Małgorzata Daniewska – Partner, Doradztwo Podatkowe TPA Poland, odpowiedzialna za zespół doradztwa dla rynku nieruchomości oraz warszawską praktyke podatkową, od 2006r. związana z TPA Poland

W imieniu Zarządu pozdrawiamy serdecznie i pozostajemy do dyspozycji

Sylwester Wybranowski & Krzysztof Pajączek