Wirtualny Business Mixer - spotkanie z prof. A. Nowakiem - 28 Maja, 10:00

 

 

"Mikro i makroekonomiczne konsekwencje pandemii koronawirusa" - zaproszenie

na VII Wirtualny Business Mixer - 28 maja 2020, 10.00 - 11.30

"Automatyzacja i rozwój sztucznej inteligencji powodują nieuniknioną zastępowalność człowieka. Przewidywał to już kilkanaście lat temu Christopher Pissaridies, noblista z 2010 r. Wskazywał, że zmiany te prowadzić będą do dużych dysproporcji w dochodach i w PKB. Pandemia najprawdopodobniej przyspieszy te zmiany. Stworzyła wyjątkową okazję do wypróbowania na masową skalę całych wiązek zdalnych technologii w takich obszarach jak usługi finansowe, handel, gastronomia, medycyna, edukacja, praca biurowa, rozrywka, administracja, media. Po ustaniu pandemii wiele z tych rozwiązań zostanie z nami na stałe, zmieniając działanie wielu sektorów gospodarki i wymuszając zmiany w strukturze zatrudnienia oraz kwalifikacjach pracowników. Wzrośnie zapotrzebowanie na usługi projektowania, inżynierii i obsługi systemów. Zwiększy się też popyt na usługi pracy platformowej, tzw. gig economy.” – prof. Alojzy Z. Nowak
 
W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Warsaw-Illinois Executive MBA i Executive MBA@UW “Nowy Świat” zapraszamy na kolejne wirtualne spotkanie dedykowane członkom i sympatykom Stowarzyszenia.
 
Prelegent:
Prof. zw. dr hab. Alojzy Z. Nowak – Dziekan Wydziału Zarządzania UW, Kandydat na Rektora UW kadencji 2020 – 2025. Absolwent Wydziału Handlu ZagranicznegoSGPiS (obecnie SGH) w Warszawie, University of Illinois at Urbana – Champaign w USA, Uniwersytetu w Exeter w Wielkiej Brytanii, Uniwersytetu w Antwerpii oraz Free University of Berlin, gdzie studiował International Economics. Wykłada na kilkunastu uczelniach na całym świecie, w tym we Francji, Wielkiej Brytanii (m.in University of Cambridge), USA, Rosji, Chinach, Korei i RPA. Pełnifunkcję External Reviewer w przewodachdoktorskich: University of Cambridge i Grenoble School of Management. Był także jednym z trzech europejskich i trzech amerykańskich promotorów prowadzących studia doktorskie dla doktorantów w Trynidad-Tobago, spośród których kilkoro uzyskało doktoraty amerykańskich uczelni. Jednakże najważniejszą aktywnością zawodową prof. Alojzego Z. Nowaka była i jest praca na Uniwersytecie Warszawskim, z którym jest związany od 1984 roku. Więcej informacji: https://alojzynowak.pl/
 
Termin: 28 maja 2020
Godziny: 10.00 - 11.30
Kanał: Zoom
 
Serdecznie zapraszamy!
 
 
 

Akredytacja AMBA

    Association of MBAs (AMBA) – jest międzynarodowym stowarzyszeniem zajmującym się badaniami z zakresu nauk o zarządzaniu.
 

    The European Foundation for Management Development (EFMD) - międzynarodowe zrzeszenie organizacji akademickich, biznesowych i społecznych. 
 
MCZ UW posiada akredytację AMBA od 2007 roku a akredytację EQUIS od 2017 roku

Międzynarodowe Centrum Zarządzania
Wydział Zarządzania
Uniwersytet Warszawski

ul. Nowy Świat 4
00-497 Warszawa
tel/fax: 22/ 625 31 26
tel/fax: 22/ 625 32 83
e-mail: emba@uw.edu.pl