Wydział Zarządzania UW na I miejscu w Eduniversal

Jesteśmy dumni mogąc poinformować o sukcesie Wydziału Zarządzania Uniwesytetu Warszawskiego. Jak możemy przeczytać w relacji na stronie wydziału:

Szanowni Państwo, drodzy Pracownicy i Studenci Wydziału Zarządzania UW,

ogłoszono tegoroczne wyniki międzynarodowego Rankingu Uczelni Biznesowych – Eduniversal. Dziekani tysiąca uczelni biznesowych z całego świata, biorący udział w głosowaniu, ocenili szkoły wyższe ze 154. krajów.

W rankingu krajowym Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego po raz kolejny zajął pierwsze miejsce, przed Akademią Leona Koźmińskiego, Szkołą Główną Handlową i Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu, utrzymując wieloletnią już pozycję lidera.

W regionie Europy Wschodniej, Wydział Zarządzania UW zajął trzecie miejsce, uzyskując 345 punktów. Liderem w naszym regionie został w tym roku czeski University of Economics and Business w Pradze.

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego znajduje się w bardzo wąskiej grupie uczelni, którym przyznano 5 tzw. „Palmes of Excellence”. Kryterium to przyznawane jest wyłącznie najlepszym uczelniom biznesowym na świecie, realizującym globalny zasięg działania.

Ranking Eduniversal po raz pierwszy dokonał oceny szkół biznesowych w 2008 roku. Jego celem jest zapewnienie studentom oraz otoczeniu biznesowemu uczelni, zestawienia szkół wyższych o międzynarodowych aspiracjach, kształcących kadrę menedżerską na najwyższym poziomie.

Ranking obejmuje uczelnie działające w dziewięciu strefach geograficznych. Biznesowe szkoły wyższe są jednocześnie oceniane i notowane w ramach jednej z 5. kategorii, otrzymując tzw. Palmes of Excellence, na podstawie takich kryteriów jak: poziom umiędzynarodowienia, jakość nauczania, reputacja uczelni, członkostwo w międzynarodowych stowarzyszeniach oraz liczba posiadanych i uznanych akredytacji. Istotnym elementem oceny jest wskazanie Rektorów i Dziekanów szkół wyższych, którzy odpowiadają na pytanie: Którą uczelnię poleciłbyś twoim studentom, jeżeli podejmowaliby studia w wybranym kraju.

Więcej informacji znajduje się na stronach internetowych pod poniższymi linkami:

Eduniversal - ranking krajowy
Eduniversal - ranking w ramach regionów świata, w tym regionu Europy Wschodniej

Link do nagrania z konwencji Rankingu Uczelni Biznesowych Eduniversal, która odbyła się w dnach 10-13 listopada 2020 r.

Ogromnie się cieszymy, że jesteśmy częścią docenianego na całym świecie Wydziału Zarządzania UW.

Gratulujemy!